Dyskusje o rozwiązaniach komunikacyjnych dla Sądecczyzny

Dyskusje o rozwiązaniach komunikacyjnych dla Sądecczyzny
W sali reprezentacyjnej ratusza odbyło się spotkanie poświęcone rozwiązaniom komunikacyjnym dla miasta Nowego Sącza oraz gmin sąsiadujących. Jego uczestnicy omawiali sprawy, dotyczące między innymi planowanego przebiegu tzw. Węgierskiej bis
 
Z inicjatywy Sądeckiej Izby Gospodarczej w sali reprezentacyjnej ratusza odbyło się spotkanie poświęcone rozwiązaniom komunikacyjnym dla miasta Nowego Sącza oraz gmin ościennych.  Zgromadzeni omawiali sprawy, dotyczące między innymi planowanego przebiegu tzw. Węgierskiej bis, która odciąży ruch samochodowy na obecnej ulicy Węgierskiej. Miałaby ona przebiegać od ulicy Piramowicza, kierować się w stronę północną do Dunajca, a następnie - poprzez nowy most - połączyć się z gminą Chełmiec.
  W założeniach droga miałaby się włączyć w „Obwodnicę Zachodnią”, tworząc jednolity układ komunikacyjny. Szczegóły przebiegu drogi omawiał dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek.
W związku z planowaną inwestycją sprawy dotyczące późniejszej zmiany przebiegu drogi wojewódzkiej na odcinku rondo w Starym Sączu do mostu św. Kingi, przedstawił Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego
   Natomiast Marta Maj, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie zaprezentowała wstępny harmonogram istotnych działań , związanych z pozyskaniem środków finansowych na realizacje nowej drogi „Węgierska bis”, a także realizacji inwestycji komunikacyjnej na dwóch głównych etapach: pierwszy realizowany przez Nowy Sącz, a drugi przez Województwo Małopolskie. Spotkanie prowadził Paweł Kukla, prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej.

oprac. (MK). fot. UM NS 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica