Nowy Sącz. Trwają prace końcowe przy rozbiórce mostu heleńskiego

Nowy Sącz. Trwają prace końcowe przy rozbiórce mostu heleńskiego
Dobiegają końca prace związane z rozbiórką mostu heleńskiego. Ostatnim etapem jest kruszenie elementów betonowych i przygotowywanie platform technologicznych pod wykonywanie podpór tymczasowych.
 
Most heleński na Dunajcu został zamknięty dla ruchu kołowego, jak i pieszego 7 maja. Wtedy też rozpoczęła się rozbiórka starego obiektu, na miejscu którego powstanie nowy.   Obecny etap prac jest kluczowy dla dalszego właściwego postępu robót. Najważniejsze, aby poziom Dunajca nie podnosił się zbyt gwałtownie, ponieważ większość prac będzie prowadzona w korycie rzeki.
    Ważnymi pracami, pozwalającymi posadowienie nowego filaru mostu, jest wiercenie otworów pod pale. W trakcie są także roboty związane z budową przyczółków na obu brzegach Dunajca.  Pozostawione elementy starego mostu, filary, posłużą jako uzupełnienie podpór tymczasowych na czas montażu konstrukcji stalowej nowego mostu, która ma rozpocząć się pod koniec czerwca.
   Na ukończeniu są prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania ulic: Tarnowska – Legionów – Bulwar Narwiku.  W miejscu, gdzie istniała stara kamienica przy ul. Piotra Skargi wykonywane są nasypy oraz mury oporowe.   Chodzi o to, aby w lipcu mogła rozpocząć się budowa nowego ronda. 
    Ponadto rozpoczęły się roboty związane z budową ekranów akustycznych.  Niebawem rozpocznie się również wyburzanie kamienicy,  od strony dzielnicy Helena, a także przywóz gotowych elementów konstrukcji stalowej mostu. 
    Na okres  zamknięcia mostu wprowadzono alternatywne środki komunikacji, w tym szyno bus. Główne objazdy poprowadzone są ulicami: Marcinkowicką, obwodnicą północną, Witosa, Pieczkowskiego, Nowochruślicką i Prażmowskiego do skrzyżowania z ul. Kilińskiego i następnie ul. Królowej Jadwigi i Al. Piłsudskiego.

Oprac. (MK) fot. UM NS
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica