50. Festiwal im. Jana Kiepury z patronatem Prezydenta RP.

50. Festiwal im. Jana Kiepury z patronatem Prezydenta RP.
Jubileuszowa, 50. edycja Festiwalu im. Jana Kiepury odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.  Wydarzenie zaplanowano na 13 – 20 sierpnia 2016.

Organizowany od 50 lat, zainicjowany przez Stefana Półchłopka Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju dzięki staraniom organizatorów został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. - „Pan Prezydent wyraża przekonanie, że bogaty program i udział cenionych artystów sprawią, iż tegoroczny Festiwal przyciągnie, podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, wielu melomanów, przysparzając słuchaczom niezapomnianych artystycznych wzruszeń”. – informuje w piśmie kancelaria głowy państwa.
    Festiwal im. Jana Kiepury jest największym, letnim wydarzeniem kulturalnym tego typu w Polsce oraz jednym z większych w tej części Europy. Jego program jest dobrany w taki sposób, aby stanowił święto dla miłośników muzyki poważnej i popularyzował operę wśród licznego grona słuchaczy.
   Tegoroczny, jubileuszowy festiwal spopularyzuje nie tylko twórczość tenora Jana Kiepury, ale i całą polską kulturę. Spodziewać się można, że - podobnie jak w latach ubiegłych - bogaty i zróżnicowany program przyciągnie do uzdrowiska rzesze melomanów.
     Organizatorami 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju są Centrum Kultury i Gmina Krynica - Zdrój oraz Opera Krakowska.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica