„Bezpieczna Zima” – zabawa, konkursy & gorąca czekolada

"Bezpieczna Zima" – zabawa, konkursy & gorąca czekolada
W dniach 14 – 15 stycznia u stóp Jaworzyny Krynickiej odbyła się 6 edycja akcji "Bezpieczna Zima z GOPR 2017”, której nieodłącznymi elementami są - uśmiech, radość i zabawa, a przede wszystkim - bezpieczeństwo.
 
Akcja „Bezpieczna zima z GOPR ” popularyzuje zasady bezpieczeństwa wśród narciarzy i snowboardzistów na stokach, służy zwiększeniu świadomości zagrożeń czyhających na turystów oraz prowadzi naukę zasad bezpieczeństwa w górach. Jest skierowana głównie do dzieci i młodzieży. Ratownicy górscy radzili, w jaki sposób bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na stoku, przypominali zasady jazdy na nartach, uczyli udzielania pierwszej pomocy. W ramach akcji można było poznać pracę ratowników górskich, obejrzeć pokaz specjalistycznego sprzętu ratowniczego.
   Nie zabrakło zawodów narciarskich dla dorosłych i dzieci, zabaw na śniegu, konkursów z nagrodami oraz gorącej czekolady. Dla najmłodszych przygotowano spektakl edukacyjny z „Niestraszkami”. Dzięki sympatycznym postaciom, dzieci zdobyły wiedzę o na temat bezpieczeństwa, nie tylko na nartach, jak również mnóstwo wrażeń.
   Spotkania z ratownikami górskimi zaplanowano też we Ustrzykach Dolnych, Wiśle, Zakopanem, Kluszkowicach, Czarnej Górze i Szklarskiej Porębie. Akcja Bezpieczna Zima z GOPR potrwa do końca ferii.
Podczas imprez czeka moc atrakcji, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i gorącej czekolady!
 
Małgorzata Kareńska fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica