„Braterskie Spojrzenie”. Zimowy plener ukraińskich artystów.

"Braterskie Spojrzenie". Zimowy plener ukraińskich artystów.
Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju zaprasza od czwartku, 28 stycznia do Galerii "Siedlisko" na poplenerową wystawę artystów ukraińskich „Braterskie Spojrzenie”. Plener jest imprezą cykliczną, odbywa się po raz kolejny w uzdrowisku.

Głównym inicjatorem i organizatorem pleneru „Braterskie Spojrzenie”  jest Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko - Ukraińsko - Słowackiej  "Braterstwo”.  Otwarcie wystawy 28 stycznia o godzinie 17. Prace artystów ukraińskich będzie można oglądać i zakupić do 4 lutego.
***** .
Fundacja „Braterskie Spojrzenie” organizuje przyjazdy do Polski laureatów międzynarodowego Festiwalu "Muzyczna Parasolka" oraz uczniów szkoły muzycznej w Winnicy. Zapraszani artyści występowali m.in. podczas Festiwalu Biegowego, w krynickich kościołach, Festiwalu im. Jana Kiepury, w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego, a także w Gorlicach, Krakowie, Radomiu i Warszawie.

  Fundacja jest też inicjatorem podpisania umów partnerskich między Krynicą - Zdrój a Chmielnikiem (uzdrowisko na Ukrainie), oraz szkołami muzycznymi zaprzyjaźnionych miast. Prowadzi akcje charytatywne, w tym zbiórkę lekarstw, odzieży, książek i zabawek. Przyjmuje ukraińskie dzieci, których rodzice walczą w strefie ATO na wschodzie Ukrainy oraz z dzieci z ubogich rodzin. Dwukrotnie zorganizowała przyjazd młodych sportowców z Winnicy oraz rewizytę młodych krynickich sportowców.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica