„Enej” zainaugurował zimowy cykl „Krynica Źródłem Kultury”.

"Enej" zainaugurował zimowy cykl "Krynica  Źródłem Kultury".
Koncert rockowo – folkowy grupy muzycznej „Enej” rozpoczął w sobotę, 16 stycznia zimową odsłonę cyklu Krynica Źródłem Kultury. Wydarzenie przyciągnęło tłumy fanów zespołu, który zaprezentował swoje największe hity.

„Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili” i „Symetryczno - Liryczna”, a ostatnio „Kamień z napisem love”. To największe przeboje „Enej”, rockowo – folkowej grupy wykonującej piosenki w dwóch językach - polskim i ukraińskim. Utwory zespołu goszczą na listach przebojów największych polskich rozgłośni radiowych. Biją też rekordy popularności w sieci.
  Po ubiegłorocznym sukcesie koncertu w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury” muzycy zostali zaproszeni ponownie do uzdrowiska, gdzie czekały na nich tłumy fanów.
******
Zespół „Enej” został założony w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów i ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Nazwa pochodzi od imienia Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Debiutancka płyta muzyków „Ulice” ukazała się w roku 2008. Dwa lata później wydano płytę „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. W 2012 roku ukazała się płyta Folkhorod (Podwójna Platynowa Płyta), w 2015 roku - „Paparanoja”.
   „Krynica  Źródłem Kultury” jest cyklem szeregu wydarzeń skierowanych do odbiorców z całej Małopolski, szczególnie gości i turystów przebywających na Sądecczyźnie. Oferta wpisuje się w oczekiwania różnych grup odbiorców, młodszych i starszych. Organizatorem wydarzenia jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. wraz  z  Gminą Krynica-Zdrój.
 
Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica