„Kamień”. Muzyczny powrót do przeszłości Kayah.

 "Kamień".  Muzyczny powrót do przeszłości Kayah.
„Kamień” to debiutancka płyta Kayah – Katarzyny Szczot. Wokalistka nagrała ją w listopadzie 1995 roku. 20 lat później od wydania albumu zorganizowano trasę koncertową, która nie ominęła również Krynicy – Zdroju.

W ramach cyklu Krynica – Źródłem Kultury we wtorek, 19 stycznia na estradzie wystąpiła Kayah, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich wokalistek. Słuchacze kochają jej oryginalność, talent i szczerość.
     W Pijalni Głównej artystka zaśpiewała takie znane przeboje, jak m. in: „Fleciki”, „Nawet deszcz”, „Santana”, „Jestem kamieniem”, „Jak liść”. Wszystkie pochodzą w pierwszego autorskiego albumu artystki „Kamień”, który przyniósł jej statuetkę Fryderyka dla Najlepszej Wokalistki Roku (1995). Odtąd zaczęła się wielka kariera wokalistki. Na koncercie nie zabrakło także późniejszych przebojów, w nowych aranżacjach.
     Podczas tournee Kayah występuje z zespołem w składzie Iwona Zasuwa i Nick Sincler (chórek) Krzysztof Pszona (klawisze), Michał FOX Król (klawisze), Damian Kurasz (gitara), Piotr Żaczek (bas), Robert Luty (perkusja), Jan Smoczyński (piano), Jose Torres (instr perkusyjne), Tomasz Busławski (sax).
    „Krynica – Źródłem Kultury”  jest cyklem szeregu wydarzeń organizowanych od ubiegłego roku w Pijalni Głównej. To propozycja skierowana do odbiorców z całej Małopolski, szczególnie gości i turystów przebywających na Sądecczyźnie. Oferta wpisuje się w oczekiwania różnych grup odbiorców, młodszych i starszych. Głównym organizatorem wydarzenia jest UKŻ  wraz  z  Gminą Krynica - Zdrój.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica