„Luxtorpeda”. Kolejny zespół cyklu „Krynica – Źródłem Kultury”.

"Luxtorpeda". Kolejny zespół cyklu "Krynica – Źródłem Kultury".
Zespół „Luxtorpeda” wystąpił w piątek, 22 stycznia jako kolejny – po „Enej” i wokalistce Kayah - wykonawca na estradzie Pijalni Głównej, w ramach cyklu Krynica – Źródłem Kultury.

Na polskiej scenie muzycznej „Luxtorpeda” istnieje od pięciu lat. Założycielem zespołu jest Robert Friedrich (gitarzysta, wokalista), znany z takich formacji, jak m.in.: „Acid Drinkers” czy „Turbo”. Muzyk do współpracy zaprosił Roberta Drężka (gitara), Krzysztofa Kmiecika (bas) oraz Tomasza Krzyżaniaka (perkusja). Następnie skład uzupełnił raper Przemysław Frencel (wokal).
    Debiutancki album pt „Luxtorpeda”, ukazał się wiosną 2011 roku. W tym też roku muzycy odnieśli wielkie sukcesy. Wystąpili na Festiwalu w Jarocinie i Przystanku Woodstock, a utwór „Autystyczny” dotarł na pierwsze miejsca wielu list przebojów, w radiowej „Trójce”, „Eska Rock” i „Antyradiu”. Teksty piosenek, które wykonuje zespół mówią m.in. o życiu, upadkach i powstaniach, ciemnościach oraz nadziei.
    Członkowie „Luxtorpeda”: Litza – głos, gitara Hans – głos Drężmak – gitara, głos Kmieta – bas, głos Krzyżyk – perkusja, głos. Organizatorem wydarzenia jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. wraz  z  Gminą Krynica-Zdrój.
 
(MK)

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica