„Taniec Lalki z Porcelany” i inne propozycje „Miniatur”.

"Taniec Lalki z Porcelany"  i  inne propozycje "Miniatur".
Balet do muzyki z filmu „Love story”, „Tango milonga”, „Taniec Lalki z Porcelany” i „ Taniec Śnieżynek” . To tylko niektóre propozycje Zespołu Tańca Artystycznego „Miniatury” dla licznej publiczności zgromadzonej w Pijalni Głównej.

Po raz kolejny barwne i widowisko baletowe dla publiczności przygotował w niedzielę, 17 stycznia Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury”. Przedstawienie, które tancerki zaprezentowały na estradzie Pijalni Głównej zgromadziło tłumy widzów. Baletnice wykonały tańce znane już wcześniej widowni, ale również pokazały nowe układy choreograficzne do muzyki z filmu „Love story” czy „Tango Milonga” . W kilku tańcach towarzyszyli im tancerze tańca nowoczesnego – hip – hopowcy: Paweł Janik i Mateusz Obidowski. Warto wspomnieć, że nie był to ich pierwszy wspólny występ. Zespół „Miniatury” i „Butterfly Crew” uczestniczyli w programie Polsatu „Got to dance. Tylko taniec”, dochodząc do półfinału. Koncert prowadził Andrzej Kotlarz, Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju.
   Na koncert Zespołu Tańca Artystycznego "Miniatury" Burmistrz oraz Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju. Kolejne widowisko z udziałem utalentowanych baletnic już w lutym!
*****
Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury", będący bardzo dobrą wizytówką Krynicy, istnieje od ponad 25 lat. Powstał w 1986 roku, a jego założycielem był artysta baletu i choreograf, Władysław Szlęk. W swoim dorobku zespół ma kilkaset przedstawień, liczne koncerty zarówno w kraju, jak i zagranicą / Słowacja, Włochy /. Opiekunką i choreografem grupy jest Małgorzata Malczak, a jej asystentką i pierwszą solistką zespołu – Honorata Barańska.
W "Miniaturach" tańczy około 70 dziewcząt w wieku od 6 do 18 lat z Krynicy - Zdroju i okolic. Przepiękne tańce baletnic, ich kolorowe stroje zawsze przyciągają uwagę widowni, która nagradza występy gromkimi brawami. Zespół prezentuje sztukę tańca i baletu na najwyższym poziomie. Choreografia układana jest do najpiękniejszych fragmentów muzyki baletowej.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica