"Znaki niecierpliwe jak chwile".

"Znaki niecierpliwe jak chwile".
Od 12 listopada (sobota) w krynickim BWA Galeria Siedlisko można oglądać wystawę prac młodej malarki Renaty Szyszlak - Niewiadomskiej. Reprezentowana twórczość artystyczna zaliczana jest do rysunku.

Artystka poszukuje niekonwencjonalnych środków wypowiedzi artystycznych. - "Dzisiejsza sztuka zmierza do odkrywania nowych rzeczy. Jest to niezmiernie trudne z tego względu, że praktycznie wszystko już było.  Znaki niecierpliwe jak chwile, są znakami wypływającymi z urywków mojej podświadomości i za pomocą gestów przetwarzane. Kolor jest dodatkiem, który powoduje, że prace są bardziej energetyczne. Chciałabym pracować jak dziecko, które odrzuca świadomą kontrolę. Albowiem im bardziej artysta będzie w sztuce naiwny, tym fajniejsze rzeczy stworzy”. - wyjaśnia  Renata Szyszlak -Niewiadomska.  Wystawę prac artystki oglądać można do końca listopada.
*****
Renata Szyszlak - Niewiadomska urodziła się w 1974 roku w Przemyślu. Jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. Obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Rysunku prof. Stanisława Góreckiego w ISP Uniwersytetu Rzeszowskiego. W swoim dorobku artystycznym posiada 19 indywidualnych i 60 wystaw zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest trzykrotną laureatką pierwszej nagrody w konkursach artystycznych. W 2009 roku reprezentowała środowisko rzeszowskich malarzy na wystawie sztuki polskiej za granicą w galerii greckiej Lamii, mieście partnerskim Rzeszowa.

Małgorzata Kareńska & Andrzej Gulewicz.


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica