Argentyńskie Escolaso. Koncert gitarowego trio.

Argentyńskie Escolaso. Koncert gitarowego trio.
Piątkowy (27 stycznia) koncert trio gitarowego „Escolaso” zakończył XVI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Czesława Drozdziewicza. Istniejącą od 2002 roku grupę tworzy trzech muzyków z Argentyny: Mariano Mattar, Andres Guzman i Damian Cortes. 

Melomani usłyszeli najpiękniejsze tanga argentyńskie Astora Piazzolli, którego dwudziesta rocznica śmierci minie w lipcu br. Koncert stał się hołdem złożonym kompozytorowi przez muzyków.
    Swój pierwszy album „Escolaso Trio” wydał w 2004 roku. Płyta obejmuje różne style tanga - od tradycyjnego milonga po współczesne utwory Piazzolli. Drugi krązek „De vuelta al. juego” („Powrót do gry”) wyszedł w 2007 roku. Rok później na muzycznym rynku ukazała się trzecia ich płyta - „Recuerdo”.
    Trio koncertowało na europejskich estradach Niemiec, Włoch, Francji, Szwecji i Danii, a także w Iranie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Muzycy zapraszani są na festiwale gitarowe, takie jak m.in. Open Strings Festival 2007 Osnabruck (Niemcy). W 2009 roku „Escolaso” wybrano do udziału w VIII Światowym Szczycie Tanga w Bariloche (Argentyna). Wzięli też udział w IV i V Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Paragwaju. W ubiegłym roku gitarzyści zdobyli pierwszą nagrodę na konkursie PreCosquin w kategorii zespół instrumentalny.
Obecnie Escolaso Trio koncertuje w Polsce, muzycy zagrają w Krakowie i Słupsku.

Małgorzata Kareńska & Andrzej Gulewicz
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica