Artystyczna wystawa „Braterskie Spojrzenie” z Ukrainy.

Artystyczna wystawa "Braterskie Spojrzenie" z Ukrainy.
Do 25 sierpnia w krynickiej Galerii Sztuki Siedlisko oglądać można wystawę "Braterskie Spojrzenie" z Ukrainy. Zgromadzone prace są owocem pleneru malarskiego, który odbywa się po raz trzeci.

Artystyczny plener "Braterskie Spojrzenie" jest imprezą cykliczną, która odbywa się po raz trzeci. W tym roku jego uczestnikami są Alexandra Barbalat (obrazy, biżuteria z metali szlachetnych i gorącej emalii - bardzo rzadka dziedzina twórczości), Olha Korotina (malarstwo olejne), Olena Fedorenko (malarstwo na jedwabiu), Mykola Diachenko (akwarela) Pavlo Klichko (wyroby z brązu), Oleksandr i Tatiana Rakszewskich (kowalstwo artystyczne).
Głównym inicjatorem i organizatorem pleneru jest Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko - Ukraińsko - Słowackiej "Braterstwo". Organizuje ona przyjazdy do Polski laureatów międzynarodowego Festiwalu "Muzyczna Parasolka", uczniów Szkoły Muzycznej w Winnicy. Jest też inicjatorem podpisania umów partnerskich pomiędzy Krynica - Zdrój a Chmielnikiem ( uzdrowisko na Ukrainie) oraz dwoma szkołami muzycznymi. Prowadzi również akcje charytatywne (zbiórka lekarstw, odzieży, książek, zabawek) przyjmuje ukraińskie dzieci, których rodzice walczą w strefie ATO na Wschodzie Ukrainy. Dwukrotnie zorganizowała przyjazd młodych sportowców z Winnicy i rewizytę młodych krynickich sportowców.
    Artyści przyjmowani przez Fundację "Braterstwo" występowali m.in. podczas Festiwalu Biegowego, w krynickich kościołach – w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury, w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego, a także w Gorlicach, Krakowie, Radomiu i Warszawie.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, CK Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica