Barwny „Świat pod Kyczerą”. Puerto Rico, Ukraina….

Barwny "Świat pod Kyczerą".  Puerto Rico, Ukraina….
Brazylia, Turcja, Słowacja, Tajwan, Serbia, Puerto Rico, Ukraina, Rumunia oraz Polska. Zespoły z tych państw zaprezentują się w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Świat pod Kyczerą". Do Krynicy zawitają w sobotę, 27 czerwca. 

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” to największa tego typu folklorystyczna impreza i jeden z większych festiwali w Polsce. Zasięgiem obejmuje Dolny Śląsk i Małopolskę. W tym roku odbędzie się jego osiemnasta edycja.
    Do Krynicy – Zdroju uczestnicy tego kulturalnego wydarzenia zawitają 27 czerwca. Tradycyjnie złożą kwiaty pod pomnikiem Nikifora, o godz. 10. 45. Następnie odbędą się animacje uliczne na Deptaku. Natomiast galowy koncert "Łemkowie i ich goście dla Krynicy", obejrzeć będzie można w Parku Nitribitta w poniedziałek, 29 czerwca o godz. 15. 30.
    Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” to cykl kilkunastu koncertów zorganizowanych z inicjatywy Jerzego Starzyńskiego, dyrektora Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy. Zespół skupia młodzież łemkowską z terenu Legnicy i okolic. Założony w 1991 roku, od kwietnia 1992 roku działa jako stowarzyszenie społeczno - kulturalne. Ma na celu m.in. propagowanie kultury łemkowskiej, przełamywanie stereotypów i prowadzić edukację wielokulturową. Organizuje koncerty, wystawy, konferencje naukowe, konkursy dla dzieci i młodzieży.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica