Berest. Tort i wyjątkowy prezent z okazji 10 lecia Koła Teatralnego.

Berest. Tort i wyjątkowy prezent z okazji 10 lecia Koła Teatralnego.
Koło Teatralne Berest obchodzi w tym roku 10 lat istnienia. Z tej okazji nie zabrakło urodzinowego tortu oraz wyjątkowego prezentu – wyjazdu aktorów, którzy tworzą grupę do wybranego teatru, na wybrany przez nich spektakl.
 
Wczoraj, 14 stycznia Koło Teatralne Berest oficjalnie obchodziło 10 lecie swojego założenia. Nie zabrakło urodzinowego tortu, który wnieśli dawni uczestnicy zajęć teatralnych, dzisiaj dorośli ludzie. Zdmuchnęli świeczki wspólnie z instruktorem i pomysłodawcą koła – Mariuszem Kłapaczem. Od władz miasta, prezentem jest dla wszystkich uczestników zajęć wycieczka na wybrane przedstawienie teatralne, do wybranego miasta w Polsce.
   Przygoda z aktorstwem dzieci i młodzieży z Berestu rozpoczęła się 10 lat temu. W 2006 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej przygotowali jasełkę. Inscenizację wystawiono w szkole i kościele.
Inicjatorem założenia grupy teatralnej i jej instruktorem jest Mariusz Kłapacz, z wykształcenia filolog, który ukończył również kurs instruktora zajęć teatralnych. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież - pełni zapału i energii, która być może w przyszłości zaowocuje sukcesami na wielkiej scenie teatralnej.
    Każdego roku w występach teatralnych uczestniczy około 50 aktorów, w różnym wieku. Na swoim koncie grupa teatralna posiada mnóstwo sukcesów, w tym Grand Prix Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży. Grupa teatralna działa pod patronatem Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju.
 
Małgorzata Kareńska fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica