Bitwa Tenorów na Głosy, Aleja Gwiazd i I Festiwal Filmów Muzycznych.

Bitwa Tenorów na Głosy, Aleja Gwiazd i I Festiwal Filmów Muzycznych.
Podczas konferencji prasowej (12 czerwca) organizatorzy 47. Festiwalu im. Jana Kiepury (10  – 17 sierpnia) ujawnili program artystyczny. Nie zabraknie koncertów deptakowych, ale i sakralnych. Nowości festiwalowe to: Bitwa Tenorów na Róże oraz I Festiwal Filmów Muzycznych. Odsłonięta zostanie też Aleja Gwiazd. 


W ramach festiwalu znajdzie się nie tylko muzyka klasyczna, operowa, operetkowa i symfoniczna, ale także jazzowa,  recitale i pop. - „Starałam się tak ułożyć program, ażeby znalazły się w nim wszystkie muzyczne style. Aby zapewnić publiczności szeroki wachlarz gatunków: od najlepszych wykonań opery, operetki,  musicali, poprzez muzykę polską w wersji symfonicznej, jazzową  i popową aż po filmową. – mówi Alicja Węgorzewska, dyrektor artystyczna imprezy. W południe odbędzie się cykl edukacyjny „Kiepura Si” prowadzony przez Jerzego Snakowskiego, byłego dyr. Opery Bałtyckiej. – „Podczas tego show będzie się można spotykać z gwiazdami, występującymi na estradzie wieczorami” -  dodaje.

      Nowością będzie "Śladami Jana Kiepury" czyli "Bitwa Tenorów na Róże", która rozpocznie się 15 sierpnia  –To moje oczko w głowie. Ręcznie wykonane róże (kowalstwo artystyczne) w czterech kolorach:  platynowym, złotym, srebrnym i brązowawym  będą nagrodami dla śpiewaków, których wybierze publiczność. Przeznaczone zostaną dla najlepszego tenora, zbliżonego ideałem do Jana Kiepury. Sprawdzą się oni we wszechstronnym repertuarze m.in: operowym, piosenkach filmowych, duetach z sopranistkami oraz swoim własnym. Ci artyści to: Tomasz Kuk, Krystian Krzeszowiak, Andrzej Lampert, Rafał Bartmiński. Partnerować im będą: Katarzyna Dondalska i Marta Wyłomańska”  – mówi dyrektor artystyczna festiwalu. Nie zabraknie koncertów Teatru Wielkiego w Łodzi i Filharmonii Zabrzańskiej, Pieśni Kurpiowskich, Krynickiej Orkiestry Zdrojowej. Gwiazdami będą niewątpliwie min. Mietek Szcześniak i Leszek Możdżer. W ramach 47. Festiwalu im. Jana Kiepury odbędą warsztaty operowe oraz I Festiwal Filmów Muzycznych.

      Na Deptaku odsłonięta zostanie Aleja Gwiazd – jak w Hollywood. – Będzie to podwójna aleja gwiazd artystów i mecenasów. Myślisz  jak w Hollywood – powiedział mi Jerzy Kapuściński, szef TVP 2. Bo potknąć się o swoją gwiazdę na krynickim deptaku – to będzie coś. Zwłaszcza, że chwilę potem do Krynicy zjedzie się śmietanka biznesu. – mówi Alicja Węgorzewska. Prowadzącymi koncerty będą: Adam Czopek, Jacek Chodorowski, Leszek Mikos, Ryszard Rembiszewski, Andrzej Kosowski.      
  - „Koncerty odbywać się będą  w zmienionych, utrudnionych warunkach technicznych ze względu na modernizację Pijalni Głównej. Większa część festiwalu zostanie przeniesiona do Domu Forum Ekonomicznego. – mówi burmistrz Dariusz Reśko, dziękując przy okazji organizatorom Forum Ekonomicznego za udostępnienie pomieszczenia , a także wszystkim  sponsorom. Oprawę graficzną 47. Festiwalu im. Jana Kiepury zaprojektował artysta Rafał Olbiński.
Obecnie organizatorzy prowadzą zaawansowane rozmowy z TVP 2 na temat transmisji live - na żywo koncertów z Krynicy.


Małgorzata Kareńska 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica