Czarny Potok. Noc Bibliotek w krynickiej książnicy.

Czarny Potok. Noc Bibliotek w krynickiej książnicy.
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, do której w tym roku dołączyła książnica w Krynicy – Zdroju. Wydarzenie ( 3 czerwca) przygotowały bibliotekarki filii nr 1 na osiedlu Czarny Potok

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która promuje czytanie książek, a biblioteki pokazuje, jako dostępne dla każdego, przyjazne instytucje kultury. Książnice zapraszają swoich czytelników do odwiedzin w godzinach wieczornych i nocnych.
    W tym roku do ogólnopolskiej akcji dołączyła książnica w Krynicy – Zdroju. -– Najmłodsi czytelnicy zostali przeniesieni w odległe galaktyki. Noc kojarzy się z patrzeniem w niebo, na gwiazdy, a skoro gwiazdy - to pojawia się kosmos. Był kosmiczny turniej, gwiezdne gry i zabawy. – mówią bibliotekarki  filii nr 1 na osiedlu Czarny Potok J. Półtorak, K. Szewczyk – Pietrucha, organizatorki wydarzenia. - Wielką radość sprawił wszystkim specjalnie na tą okazje przygotowany teatrzyk cieni. Dzieci mogły wykazać się zdolnościami aktorskimi. Za pomocą wyciętych kształtów same stworzyły kosmiczne przedstawienie, wcielając się różnego rodzaju role ufoludków, astronautów i kosmitów.
     Uczestnicy Nocy Bibliotek mieli okazję zobaczyć film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra” (reż. P. Klange i W. Soderlund). To najnowsza ekranizacja jednego z tomów znanej serii książek, ciesząca się ogromną popularnością wśród młodych czytelników.
      Akcja Noc Bibliotek została przeprowadzona w ponad tysiąc trzystu książnicach całej Polski, pod hasłem: „Czytanie Porusza” - zarówno organizatorów, jak i młodych czytelników, ale również niezmiennie przenosi siłą wyobraźni w magiczne krainy. Kolejna noc przygód w bibliotece – już za rok!

( MK) fot. Biblioteka Publiczna, filia Czarny Potok Krynica – Zdrój.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Biblioteka Publiczna filia Czarny Potok

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica