Członkowie KTF wśród laureatów konkursu „Nowy Sącz w obiektywie”.

Członkowie KTF wśród laureatów konkursu "Nowy Sącz w obiektywie".
Członkowie Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego Janusz Wańczyk, Anna Wantuch, Jan Brej oraz Bogdan Kiwak znaleźli się wśród laureatów konkursu „Nowy Sącz w obiektywie”. Szósta edycja towarzyszyła wernisażowi wystawy „Tak było – Nowy Sącz 2013”, który odbył się 14 stycznia (wtorek) w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Miniony 2013 rok obfitował w wiele ciekawych wydarzeń politycznych, gospodarczych i kulturalnych, które zatrzymali w obiektywie sądeccy reporterzy. W kategorii „Obraz Miasta” trzecie miejsce i wyróżnienie otrzymał  Janusz Wańczyk („Moje miasto” i „Poranek”). Autor nagrody jest sądeczaninem, prowadzi fotobloga. Z wykształcenia - inżynier elektryk, fotografią interesuje się od dzieciństwa. Jednak prezentację swoich prac rozpoczął od wygranego konkursu w sądeckim PTTK w 2003 roku. Jest laureatem licznych konkursów fotograficznych. Pasjonują go górskie krajobrazy, mgliste poranne klimaty i niecodzienne zjawiska natury. - "Wędrowanie ukazuje świat nierealnie piękny, magiczny. Tą ulotną chwilą chce podzielić się ze wszystkimi. – mówi.
       W kategorii "Obraz Miasta" wyróżniono również fotograficzną pracę Bogdana Kiwaka - „Obiekty subiektywne I”. Natomiast Anna Wantuch otrzymała wyróżnienie w kategorii "Wydarzenia” za zdjęcie "Codzienność”. Została ona też narodzona indywidualnie przez jurora konkursu Stanisława Śmierciaka za fotografię „Zima”. Dziennikarz nagrodził  także  Jana Brdeja za pracę "Retro”.
      Konkurs fotograficzny „Nowy Sącz w obiektywie” organizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka.

Małgorzata Kareńska fot. aut & nagrodzone i wyróżnione prace.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica