Ka Ła Ma Sz. Jak najmłodszy kabaret zabawiał publiczność?

Ka Ła Ma Sz. Jak najmłodszy kabaret zabawiał publiczność?
Obetrzyj łzy, a po humor do nas się zgłoś. Na troski gwiżdż, w kabarecie czuj się jak gość”. Tak (18 listopada) w sali koncertowej Pijalni Głównej powitał publiczność najmłodszy polski kabaret „KałaMaSz”, który zadebiutował wiosną br. 

Nazwa kabaretu pochodzi od pierwszych sylab nazwisk aktorów, którzy w nim występują, a mianowicie Bogdana KAlusa, Jacka ŁApota, Sylwestera MAciejewskiego i Dariusz SZweda. Na ponad godzinny program „Sprzedaż bezpośrednia” złożyły się skecze, a wśród nich „Usługi pogrzebowe”, „Sanatorium”, „Wirtualna Parafia”. Dialogi przeplatały piosenki, wśród których znalazł się utwór z 1973 roku „Córka grabarza” (autor Mariusz Gabrych) opowiadający historia smutnej i nieszczęśliwej miłości. Autorami satyrycznych tekstów są Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju) i Jacek Łapot (Kabaret Długi). Muzykę skomponował do nich Dariusz Szweda.
*****
Jacek Łapot - twórca kabaretu Długi. Od 30 lat autor audycji radiowych i telewizyjnych, związany z radiową Trójką oraz różnymi projektami telewizyjnymi.
Bogdan Kalus - aktor filmowy i kabaretowy. Ukończył szkołę muzyczną, założył zespół rockowy, w którym  grał na perkusji. Występował w rozmaitych kabaretach, a dwudziestu lat jest aktorem katowickiego Teatru Korez. Gra również w popularnym serialu telewizyjnym „Ranczo”.
Sylwester Maciejewski - aktor filmowy i kabaretowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralne w Warszawie. Związany był z teatrami Komedia i Powszechnym. Obecnie - obok Bogdana Kalusa - występuje w „Ranczu”.
Dariusz Szweda - pianista, kompozytor, aranżer. Najlepszy muzyk w zespole.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica