Kątem obiektywu II. Wystawa fotografii Andrzeja Petryszaka.

Kątem obiektywu II. Wystawa fotografii Andrzeja Petryszaka.
W sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego można oglądać wystawę "Kątem obiektywu II " Andrzeja Petryszaka. Artysta od ponad 40 lat zajmuje się fotografią, która jest jego wielką pasją. 

Na ekspozycję składają się zdjęcia ukazujące m.in. piękno Ziemi Sądeckiej, architekturę świecką i sakralną, detale architektoniczne, włoskie i chorwackie krajobrazy, a także ludzi, przyrodę oraz martwą naturę. W pracach Andrzeja Petryszaka główną rolę odgrywa światło. Interesują go techniki specjalne, w tym pseudosolaryzacja, efekty rembrandtowskie i inne.
    Ostatnio pochłonęła go makrofotografia i fotografia zbliżeniowa. Od ponad dwudziestu pięciu lat należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Bierze udział w wystawach przeglądowych, tematycznych oraz konkursowych zdobywając uznanie jury. Jego zdjęcia ukazywały się w prasie codziennej, regionalnej i w magazynie „Foto”. Zdobią też strony internetowe Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju, a także Krynickiego oddziału PTTK
    Andrzej Petryszak jest też autorem reprodukcji obrazów i rzeźb do okolicznościowych katalogów sztuki, kart pocztowych, kalendarzy, przewodników turystycznych. Za swoją pracę artystyczną został wyróżniony przez starostę sądeckiego Złotym Jabłkiem Sądeckim.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2011-11-18 14:54:07 - nikoś ip:83.10.247.171
Piękne zdjęcia, warte obejrzenia.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica