Krynica – kulturalną zimową stolicą Polski !

Krynica – kulturalną zimową stolicą Polski !
Wspaniale przygotowane stoki, świetna baza hotelowa, a na deser - wydarzenia kulturalne. Od stycznia Pijalnia Główna w Krynicy – Zdroju przygotowuje kolejną odsłonę cyklu “Krynica - Źródłem Kultury”, która bez wątpienia dostarczy moc niezapomnianych wrażeń.

Z inicjatywy Jarosława Wilka, prezesa Uzdrowiska Krynica – Żegiestów, przy współpracy krakowskiej agencji eventowej „Especto” oraz Burmistrza Miasta, od 16 stycznia 2016 rusza kolejna odsłona cyklu Krynica – Źródłem Kultury”.
      Na scenie Pijalni Głównej pojawią się gwiazdy muzyczne i kabaretowe. Niektórzy z artystów, występowali w poprzedniej odsłonie wydarzenia. Wśród nich są zespół „Enej’ – otwierający cały cykl, a następnie „Lady Pank”, Kamil Bednarek Bednarek, „Coma”, „Lemon”, „Happysad” i „Afromental”.
    Nowości również kuszą. Po raz pierwszy w Krynicy – Zdroju zagrają grupa „Hey”, „Bracia” wraz z Krzysztofem Cugowskim, „Organek” – jedno z największych odkryć tego roku, „Luxtorpeda”, “Strachy na Lachy”, Lao Che oraz Dawid Podsiadło.
     Tej zimy pojawi się też kilka niespodzianek. Jednym z największych wydarzeń niewątpliwie jest powrót na scenę zespołu „Varius Manx” z Kasią Stankiewicz. Z okazji 25. lecia działalności zagrają utwory ze sławnej płyty „Ego” czy „Elf”. Co więcej, będzie to ich pierwszy koncert klubowy w Polsce! 20 urodziny na scenie świętuje też Kayah, która wystąpi z repertuarem swojej pierwszej płyty „Kamień”. Jednak wielką niespodzianką będzie, owiany na razie tajemnicą, koncert „Legendy Hip - Hopu”. Dopiero 1 stycznia organizatorzy zdradzą, kto się za tym kryje.
     Nikt nie zostanie pominięty! Mali i duzi znajdą coś dla siebie. „Arka Noego”, z tuzinem utalentowanych dzieci wpadnie do Pijalni Głównej 7 lutego. Dla fanów polskiego rocka legendarni „Skaldowie” zagrają pod koniec stycznia. Natomiast w „Walentynki”, serca zakochanych rozpali „Feel”. W repertuarze nie zabraknie najlepszych kabaretowych grup. Na scenie pojawią się „Kabaret Młodych Panów” oraz znakomity duet – „Hrabi i Jurki”.
      Na zakończenie zimowego sezonu, jednego dnia na scenie wystąpią „The Analogs”, „Jelonek”, „Ga – Ga”, „Zielone Żabki” oraz „Farben Lehre”. Będzie się działo! Bilety na wydarzenie „Krynica – Źródło Kultury” zakupić w Empikach, na portalu eBilet.pl oraz w budynku Pijalni Głównej. Więcej informacji na stronie www.krynicazrodlemkultury.pl.

Małgorzata KareńskaAutor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica