Krynicka „Dwójka” włączyła się do akcji „Zbieraj z klasą”

Krynicka "Dwójka" włączyła się do akcji "Zbieraj z klasą"
Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy - Zdrój włączyła się do ogólnopolskiego projektu edukacyjno - ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Akcja polega na zbiórce zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
 
Placówki oświatowe, które logują się na stronie www.zbierajzklasa.pl , a następnie przystępują do projektu zbierając baterie i elektrośmieci. W ten sposób gromadzą na swoim koncie punkty, które potem wymieniają na cenne nagrody. Są nimi m.in. e-karty do sklepu empik.com.
   Szkoły, które do marca 2017 roku zgromadzą największą ilość punktów będą mieli szansę wygrać wycieczki edukacyjne (m.in. camping na Słowenii od Vacansoleil, wyjazd do JuraParku w Bałtowie lub do Farmy Iluzji w Trojanowie).
   Do akcji włączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy – Zdrój. W przedstawieniu obfitującym w konkursy z wiedzy ekologicznej uczestniczyli: przedstawiciel operatora projektu - Magdalena Cholewa i Dyrektor Wydziału Oświaty - Grzegorz Jarecki, a także uczniowie szkoły oraz przedszkolaki. Wielki finał, połączony z koncertem gwiazd oraz udziałem dzieci i młodzieży planowany jest na kwiecień przyszłego roku.
   Ambasadorami projektu, prowadzącymi ekologiczne „Zabawy z klasą” są aktywna mama - Justyna Tomańska, wokalista - Mariusz Totoszko oraz Eko robot „Paluszek” stworzony przez Konrada Czarkowskiego „KONY-ego” (lalkarza medialnego, finalistę polskiej i brytyjskiej edycji „Mam Talent”). Organizatorem akcji jest Organizacja Odzysku ERP Polska, a operatorem - Remondis Electrorecyckling.

(MK) fot. i żródło materiały prasowe organizatora. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica