Książki dla rodaków mieszkających na Wschodzie

Książki  dla rodaków mieszkających na Wschodzie
Z inicjatywy Krynickiej Fundacji "Braterstwo", do końca kwietnia trwa akcja zbierania książek dla Polaków mieszkających na Wschodzie. Potrzebne są zarówno nowe, jak i używane lektury, powieści, tomiki poezji, czy bajki i baśnie dla dzieci.
 
W Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu (ul. Szwedzka 2) trwa akcja zbierania książek dla Polaków mieszkających na Wschodzie. Wszystko po to, by rodacy mieszkający na Ukrainie mogli uczyć się języka przodków. Zebrane woluminy trafią do trzech bibliotek we Lwowie, Chmielniku i Stiepaszkach.
    Fundacja „Braterstwo, która zainicjowała zbiórkę zebrała już kilka tysięcy publikacji. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb! – Z radością dołączamy do akcji. Nie możemy przecież zostawiać naszych rodaków na Wschodzie bez pomocy. Czekamy na darczyńców od poniedziałku do soboty w w godzinach od 9 do 17 - zachęca Małgorzata Pawłowska - Florian, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.
   Akcja trwa do końca kwietnia. W maju książki zostaną przekazane polskim bibliotekom na Ukrainie. Więcej informacji na stronie: www.ziemiasadecka.info

(MK) fot. UM Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica