Kultowe monologi Marcina Dańca.

Kultowe monologi Marcina Dańca.
W Pijalni Głównej (27 stycznia) wystąpił kabareciarz i satyryk Marcin Daniec. Artysta zaprezentował program, w którym znalazł się repertuar jubileuszowy. Pod koniec ubiegłego roku obchodził bowiem 30 lecie pracy scenicznej.

Marcin Daniec urodził się na Podkarpaciu. Już w liceum przejawiał umiejętności aktorskie i kabaretowe, dlatego ukończył studium teatralne. Występy publiczne rozpoczął podczas studiów na krakowskiej AWF. W 1984 r. współtworzył kabaret „Takich Dwóch”. Współpracował też z „Wałami Jagiellońskimi” i „Pod Egidą”, a od 1994 roku występuje samodzielnie. Parodiuje nie tylko znane gwiazdy estrady, sportowców i polityków, ale także zwykłych ludzi. W jego skeczach nie brakuje krytyki absurdalnych sytuacji dnia codziennego, a także aktualnych wydarzeń, zwłaszcza społeczno - politycznych. Satyryk posiada umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością, którą podczas programu zaczepia i zagaduje. W ten sposób staje się ona częścią występu.
   Na scenie zaprezentował kultowe monologi, wchodzące w kanon polskiego kabaretu. Spośród wielu, najbardziej znane są jego cztery wcielenia: Pan Ignacy - w płaszczyku z darów, okularach z ubezpieczalni, zagubiony szary obywatel z własną filozofią życiową, a także Waldemar K. - rokujący nadzieję na resocjalizację cwaniaczek po „ośrodku rehabilitacji”, Marcinek - duże dziecko, a także Góral - gazda, z lekką nutą refleksji punktujący rzeczywistość.
    Artyście towarzyszył Tadeusz Krok, muzyk i piosenkarz, wykonujący własne kompozycje poezji śpiewanej oraz stanowiące elementy skeczów. Dopełnienie stanowi zespół wokalny 4mation, składający się z laureatów „Szansy na sukces”.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica