MUSZYNA NA ZIMĘ 2019 - KONKURS : MTV24.TV , Planety Kobiet i Muszyny rozwiązany !

MUSZYNA NA ZIMĘ 2019 -  KONKURS :  MTV24.TV , Planety Kobiet i  Muszyny   rozwiązany !
Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi te z Muszyny jak i całego kraju. Dziś przedstawiamy nagrodzonych wraz z nagrodą specjalną , weekendowy wypoczynek w Szczawniku O.W. "Ostrowianka" ( wypoczynek przez cały rok ) .

Upominki "Zimowe" ufundowała MUSZYNA , zapraszająca na wypoczynek przez cały rok . O atrakcjach tych najnowszych jak i tych starszych porozmawiamy w programie " W Cztery Oczy" , program zarejestrowany dla MTV24.TV zostanie w trakcie wręczenia nagrody " ZŁOTY LAUR" .

-- Redakcja MTV24.TV oraz Organizator akcji "Muzyczna Zima 2019" składają serdeczne podziękowania za uratowania życia i zdrowia naszemu redaktorowi muzycznemu. Wyrazy wdzięczności dla całej ekipy personelu na czele z lekarzem prowadzącym - lek. med. Konradem Łętowskim.( Szpital Specjalistyczny


Nagrody MUSZYNA ZIMĄ otrzymują :

- Teresa Szostak ( Kraków )
- Danuta Niedziółka ( Nowa Huta )
- Agnieszka Więckowska ( Warszawa )
- Piotr Poręba ( Sosnowiec )

- Jerzy Gajda ( Kraków ) - upominek Muszyna Zimą , wraz z zaproszeniem dla 2 osób na weekendowy odpoczynek w Szczawniku , OW "OStrowianka" . Gratulujemy , Informacje o nagrodach prześlemy pocztą elektroniczną , prosimy o adresy do wysyłki

Prezentujemy pytania konkursowe z odpowiedziami .

Pytanie 1
Miejscowa ludność powiada, że w tym miejscu można usłyszeć i poczuć „oddech diabła”. Bulgotka i Dychawka to nazwy źródełek jednego z wyjątkowych pomników przyrody na terenie gminie Muszyna. Jak nazywa się ta jedna z największych tego typu atrakcji w Europie?
Odpowiedź:
Mofeta, Mofeta im. prof. Henryka Świdzińskiego

Pytanie 2

Dawniej ziemie Muszyny należały do biskupów krakowski. Tereny te dysponowały własnąadministracją, sądownictwem i wojskiem. Jakie miano nosiły włości istniejące od XIII do XVIII wieku?
Odpowiedź:
Państwo Muszyńskie, Starostwo Muszyńskie, Klucz Muszyński, Kres Muszyński lub Biskupczyzna.

Pytanie 3
Proszę wymienić przykładowe dwa schorzenia leczone w uzdrowisku Muszyna-Złockie.
Odpowiedź:
• choroby reumatologiczne,
• choroby górnych dróg oddechowych,
• choroby układu trawienia,
• choroby endokrynologiczne.
Pytanie 4
Od wieków nad Muszyną góruje zamek, który niegdyś strzegł granic. Jego ruiny można zwiedzać o każdej porze roku. Z którego wieku pochodzi budowla, która powstała za czasów panowania Kazimierza Wielkiego?
Odpowiedź: XIV wiek
Pytanie 5
Oprócz tradycyjnych zimowych form wypoczynku jak narty, snowboard, łyżwy, kuligi, spacery w rakietach śnieżnych i przejażdżki skuterami śnieżnymi w Muszynie można także pojeździć na specjalnych sankach po największej w Europie Ślizgostradzie. Gdzie się ona dokładnie znajduje.
Odpowiedź:
Złockie, Złockie (Jasieńczyk), Jasieńczyk


Opracował : Fonomedia  Group  /   MTV24.TV  /  PLANETA  KOBIET 
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica