Popołudnie z tańcem. W rytmie funky, hip - hop, break - dance

Popołudnie z tańcem. W rytmie funky, hip - hop, break - dance
"Rytmiks”, “Funky Dolls", "Fuks", a także "Butterfly Crew" i "Miniatury". To młodzieżowe formacje taneczne, które w sobotnie popołudnie (25 stycznia) zaprezentowały się publiczności w sali balowej Starego Domu Zdrojowego.

W ramach sobotniego “Popołudnia z Tańcem Nowoczesnym ” wystąpiły utalentowane młodzieżowe zespoły taneczne “Rytmiks”, “Funky Dolls”, “Fuks”, a także “Butterfly Crew” i “Minatury”. Układy choreograficzne tancerzy, wśród których były funky, hip - hop, break - dance publiczność nagrodziła gorącymi oklaskami.
   „Funky Dolls” istnieje od kilku lat przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a jego założycielką jest choreografka Ilona Demkowicz. Grupa prezentuje się przy okazji uroczystości kulturalnych, a co roku bierze udział w Sądeckiej Wiośnie Artystycznej oraz Przeglądzie Artystycznym Dorobku Dzieci i Młodzieży. Zdobywa liczne wyróżnienia i nagrody. Jest też laureatem „Perłowej Pointy” na Małopolskich Spotkaniach Tanecznych. „Rytmiks” - to formacja dziewczęca działająca przy Centrum Kultury z inicjatywy Marty Kakuby. Zespół był nagradzany podczas przeglądów Nowosądeckiej Wiosny Artystycznej oraz Przeglądów Artystycznego Dorobku Dzieci i Młodzieży. Grupa brała także udział w Ogólnopolskim Konkursie Tańca „Chrzanowska Lokomotywa”. Zespół „Fuks” działa przy Szkole Podstawowej nr. 2 im Polskich Olimpijczyków, a jego opiekunką jest Marta Kakuba. Natomiast instruktorami formacji „Butterfly crew” są: Damian Sobolewski i Paweł Janik (główny choreograf), którzy pierwsze kroki stawiali w zespole „Fanatic Squad”. W układach tanecznych łączy elementy hip - hopu, akrobatyki, b - boyingu i wielu innych styli. Na swoim koncie ma liczne sukcesy: m.in. drugie miejsce w Mistrzostwach Europy Wschodniej Kesel Dance Cup 2008 i wiele wyróżnień w ogólnopolskich zawodach. Uczestniczy w Małopolskich Spotkaniach Tanecznych organizowanych przez Krynickie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne ,,Moderato”. Wspólnie z Zespołem Tańca Artystycznego Butterfly Crew wystąpił w muzycznym show „Got to dance. Tylko taniec”.
       Na "Popołudnie z Tańcem Nowoczesnym" zaprosili Centrum Kultury oraz Burmistrz Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica