Przez Zielony Albion. Fotografie Alicji Przybyszowskiej.

Przez Zielony Albion. Fotografie Alicji Przybyszowskiej.
Do 5 marca w Galerii Sztuki „Siedlisko” oglądać można wystawę fotografii „Przez Zielony Albion”. Autorką prac jest Alicja Przybyszowska, artystka z Nowego Sącza, a także wieloletni członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Sądeczanka Alicja Przybyszewska z zawodu jest pracownikiem administracji samorządowej. Fotografuje od ponad 20 lat, głównie pejzaże i zabytki. Swoje prace wystawiała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczyła w wielu konkursach zdobywając nagrody. Jest laureatką m.in.: „Srebrnego Jabłka Sądeckiego – za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” w dziedzinie fotografii. Od 2010 roku pełni funkcję zastępcy Prezesa Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.
    Wystawa prac „Przez Zielony Albion" ukazuje Wyspy Brytyjskie, na których przez pewien czas mieszkała ich autorka. Zwróciła ona wtedy uwagę na to, że licznym w Wielkiej Brytanii Polakom praca od rana do zmierzchu przesłania piękno tego kraju. Postanowiła więc je pokazać. Na zdjęciach są przedstawione nie tylko krajobrazy i architektura, ale także wielokulturowość społeczeństwa Wysp Brytyjskich.
     Organizatorami  wystawy "Przez Zielony Albion" są: Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju oraz autorka.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica