Specjalnie dla MTV24.TV : Uwolnij drzemiący w Tobie potencjał!

Specjalnie dla MTV24.TV : Uwolnij drzemiący w Tobie potencjał!
Uwolnij drzemiący w Tobie potencjał!  specjalnie  dla MTV4.TV

Życie każdego z nas składa się z ciągłych wyzwań i wyborów. Poziom naszego zadowolenia i to, gdzie się teraz znajdujemy jest wynikiem naszych dotychczasowych decyzji, działań, czy zachowań. Warunkiem zapewnienia sobie możliwie jak najlepszego bytu jest umiejętne wykorzystanie potencjału, który drzemie w każdym z nas i tylko czeka na to, aby go wydobyć. Potencjał to nasza wewnętrzna siła, nasze zasoby, które przydają się nam kiedy chcemy zrealizować swoje zamierzenia. Niestety nie każdy wie, że dysponuje czymś takim.

Od najmłodszych już lat byliśmy uczeni robić to, co nam kazano, bez zbędnego wymądrzania się. To spowodowało, że wielu z nas nie wierzy w swoje możliwości oraz nie chce się wyróżniać. Najwygodniej jest więc tkwić w swojej strefie komfortu i czekać, aż ktoś inny przejmie za nas odpowiedzialność i ześle nam pomyślność. Tak się jednak nie stanie. Sam musisz zadbać o swoje lepsze jutro. Możesz zmienić jakość swojego życia, jeśli zrobisz użytek ze swojego potencjału. Jak mawiał Zig Ziglar "jesteś jedyną osobą, która może wykorzystać Twój potencjał". W związku z tym nie czekaj na kogoś, kto przyjdzie Ci z odsieczą i jak za dotknięciem różdżki dokona transformacji Twojego życia – sam musisz podjąć odpowiednie kroki! Wystarczy, że na początek zapoznasz się z poniższymi wskazówkami, wybierzesz te, kóre Ci pasują i zastosujesz je w praktyce.
Czytaj książki o rozwoju osobistym lub biografie ludzi sukcesu
Czytanie otwiera umysł. Ludzie sukcesu regularnie czytają książki, bo w nich znajdują gotowe wskazówki na to, co należy zrobić, żeby zwiększyć swoją skuteczność. Dzięki nim sam unikniesz wielu błędów i szybciej osiągniesz swoje cele - nie musisz wszystkiego uczyć się w oparciu o własne doświadczenie, możesz bazować też na wiedzy innych. Brian Tracy, amerykański mówca i ekspert z zakresu rozwoju osobistego, sugeruje, aby czytać godzinę dziennie. Tylko pamiętaj, że samo czytanie nie wystarczy – zdobytą wiedzę musisz koniecznie wdrożyć to w życie!
Poznaj siebie
Jeśli chcesz zacząć wykorzystywać swój potencjał i osiągać rzeczy, które do tej pory były poza Twoim zasięgiem, musisz poznać siebie. W tym celu określ to, co jest dla Ciebie ważne, czyli swoje wartości i na ich podstawie o nie buduj swoje życie. Wypisz też swoje mocne strony oraz dowody na to, że je masz. Następnie skup się na nich i je rozwijaj, bo to dzięki nim zwiększysz swoją efektywność.
Prowadź dziennik swoich osiągnięć
Niestety przywiązujemy większą wagę do niepowodzeń, a ignorujemy nasze sukcesy. W związku z tym, warto jest prowadzić dziennik swoich dokonań. W chwilach zwątpienia będziesz mógł je przywołać, co doda Ci siły i energii do dalszego działania.
Przebywaj w gronie ambitnych osób
Znany amerykański mówca motywacyjny i pisarz, Jim Rohn wspomniał, że "jesteśmy wypadkową sumą pięciu osób, z którymi najczęściej przebywamy". Dlatego też otaczaj się ludźmi pozytywnymi, takimi, którzy będą Cię inspirować i popychać do działania. Unikaj z kolei tych, którzy ciągle marudzą i widzą wszystko w ciemnych barwach. Dobrą opcją jest np. przynależenie do grupy mastermind. Poszukaj takowych w internecie, a jeżeli nie znajdziesz odpowiedniej, spróbuj sam taką utworzyć!
Skorzystaj z pomocy coacha
W przypadku gdy czujesz się przytłoczony ilością zadań i brakuje Ci koncentracji oraz dyscypliny w działaniu, możesz sięgnąć po pomoc coacha. Jeśli nie jesteś pewny, czy tego typu rozwiązanie jest dla Ciebie dobre, zawsze możesz skorzystać z bezpłatnej sesji. Wielu coachów oferuje tego typu możliwość. Wystarczy już kilka indywidualnych spotkań, aby uporządkować swoje sprawy, określić kierunek, w jakim chce się podążać i odnaleźć w sobie motywację do realizowania planu działania.
Idź na warsztaty, szkolenia
Na rynku jest wiele takich ofert. Tego typu wydarzenia to nie tylko szansa na znalezienie skutecznych wskazówek zachęcających do działania, ale też możliwość poznania wielu osób o podobnych upodobaniach.
Wypróbuj powyższe wskazówki i sprawdź efekty. Nie oczekuj, że uzyskasz inne rezultaty robiąc ciągle te same rzeczy. Eksperymentuj i rozpocznij przygodę, jaką jest odkrywanie swojego potencjału i zmienianie swojego życia na lepsze!

Sylwia Żuber, life coach

Opracował :  Fonomedia Group  dla  MTV24.TV
Współpraca :  I.D.Media  Ilona Adamska 

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica