Wernisaż abstrakcyjnego malarstwa Marty Bielawskiej.

Wernisaż abstrakcyjnego malarstwa Marty Bielawskiej.
Sądeczanka Marta Bielawska jest artystką - plastykiem, która zaprosiła ( 8 czerwca) miłośników sztuki do krynickiej Galerii Sztuki „Siedlisko” na wernisaż swojego abstrakcyjnego malarstwa.
 
Marta Bielawska urodziła się w Myśliborzu na Ziemiach Zachodnich. Od dziecka związana jest Ziemią Sądecką – głównie Starym Sączem, Rytrem i Piwniczną. W 2007 roku na stałe zamieszkała w Nowym Sączu.  Z wykształcenia jest nauczycielką. Ukończyła Liceum Pedagogicznym w Starym Sączu, Studium Plastyczne oraz krakowską Wyższą Szkołę Pedagogiczną (nauczanie początkowe). - Od dzieciństwa realizuję się w swojej największej pasji, jaką jest rysunek i malarstwo. – mówi o sobie artystka - Maluję obrazy olejne, akwarele, pastel, gwasze. Tematyka, która mnie interesuje to pejzaż, martwa natura oraz kwiaty”.
    Malarstwo Marty Bielawskiej charakteryzuje gra światła i cieni, a także silna kolorystyka. W wielu obrazach, w tym w subtelnych nocnych pejzażach, uwiecznia niepowtarzalny nastrój. Nie boi się też artystycznych eksperymentów. Na swoim koncie ma śmiałe prace abstrakcyjne, czego przykładem jest wystawa w krynickiej Galerii Sztuki „Siedlisko”.
   Swoją twórczość prezentowała wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: w Warszawie, Wieliczce, Nowym i Starym Sączu, Piwnicznej oraz na Słowacji i Węgrzech.  Artystka należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz „Civitas Christiana” w Nowym Sączu.
 
(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica