XVI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy rozpoczęty.

XVI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy rozpoczęty.
W Starym Domu Zdrojowym zainaugurowano XVI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza. W ramach imprezy odbywają się wieczorne recitale, na których goszczą wybitni gitarzyści.

W koncercie inauguracyjnym przed publicznością wystąpił duet gitarowy: Tomasz Kaszubowski i Piotr Nawara, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Zespół powstał w połowie lat 90. i specjalizuje się w wykonywaniu tradycyjnej muzyki krajów Ameryki Łacińskiej w połączeniu z muzyką klasyczną, folkową oraz popularną. Duet jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne oraz występy estradowe. Podczas niedzielnego koncertu miłośnicy gitar klasycznych usłyszeli program złożony głównie z utworów kompozytorów latynoamerykańskich. Wśród utworów znalazły się: m.in. „Espandeta Rujeroy Paradetes” Gaspara Sanza (1640 - 1710), hiszpańskiego gitarzysty i kompozytora, „Ay amante mio” Antonio Jose oraz „Scherzino Mexicano” Manuela Ponce.
    Natomiast w poniedziałek wystąpił „Cracow Guitar Quartet”, który wykonuje kameralną muzykę gitarową. Współtworzą go artyści związani z Wrocławiem i Krakowem: Jadwiga Wołek, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Oskar Kozłowski. Inspiracje czerpie z tradycji europejskiej i latynoamerykańskiej, zawartej zarówno w arcydziełach wielkich mistrzów, jak i wywodzącej się z muzycznego folkloru.
   Koncerty prowadzi Lidia Jazgar, prezenterka telewizyjna i radiowa oraz wokalistka zespołu „Galicja”. Organizatorami konkursu są: Sądeckie Towarzystwo Muzyczne i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. TV Krynica roztoczyła patronat medialny.
******
Program koncertów
24 stycznia, godz. 19. 30 - Joanna Zawiślak & Paweł Sokołowski.
26 stycznia, godz. 18. - Koncert Galowy Laureatów”
27 stycznia, godz. 19. 30. - „Escolaso Trio”

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica