Chór Canticum Iubilaeum z Limanowej wystąpi w Tyliczu.

 Chór Canticum Iubilaeum z Limanowej wystąpi w Tyliczu.
W niedzielę, 28 maja w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych wystąpi Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika wykonana koncert pieśni maryjnych. Zespół zaprezentuje się podczas dwóch Mszy Świętych o godz. 9. 00 i 11. 15, a po ich zakończeniu wykonana koncert.  Chórzystom towarzyszyć będzie solistka Sylwia Olszyńska (sopran), wykładowca w Akademii Muzycznej w Katowicach, której akompaniować będzie Edyta Lachor - Mitkowska.
     Chór Canticum Iubilaeum po raz pierwszy wystąpi w Tyliczu w kościele pw. Imienia Maryi, a od 26 sierpnia 2016 roku Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej.  
    W czasie Mszy Świętych i koncertu można będzie usłyszeń utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Henryka Jana Botora czy Antoniego Chlondowskiego. Chór zaprezentuje także utwory ze swojej ostatniej płyty Pani nasza Limanowska, wydaną w ubiegłym roku z okazji 50. rocznicy koronacji Limanowskiej Piety. Znalazły się na niej m.in.: kompozycje specjalnie skomponowane dla chóru. Krążek będzie można nabyć w niedzielę po koncertach.
 
(MK)

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica