Koncert kolęd w Muszynie – na zakończenie okresu Bożonarodzeniowego.

Koncert kolęd w Muszynie – na zakończenie okresu Bożonarodzeniowego.
W niedzielę, 2 lutego (Święto Matki Boskiej Gromnicznej) w kościele pod wezwaniem Św. Józefa w Muszynie wysłuchać będzie można koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestr Dętej OSP i Mandolinowej „Echo” z Piwnicznej – Zdroju.

Święto Matki Bożej Gromnicznej zakończy kolędowanie. Chociaż liturgicznie okres Bożego Narodzenia skończył się w Święto Chrztu Pańskiego, to jednak Ofiarowanie Pańskie – upamiętniające przybycie Jezusa do Świątyni Jerozolimskiej - kończy czas śpiewania kolęd, adorowania Dzieciątka w żłóbku oraz odwiedzin duszpasterskich.
   Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Piwnicznej powstała w 1928 roku, a jej pierwszym kapelmistrzem był Jan Machaj. Przez wiele lat należała do najlepszych orkiestr strażackich w kraju.
Natomiast Orkiestra Mandolinowa "Echo" działa przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Piwnicznej – Zdroju, a jej tradycje sięgają 1932 roku. W swoim repertuarze posiadała kilkadziesiąt utworów muzycznych: poważnych, rozrywkowych, ludowych i religijnych. Na nowo zespół pod nazwą Kwintet Mandolinowy stworzył Antoni Leśniak, dawny jego wychowanek. Każdego roku muzycy uświetniają uroczystości patriotyczne, religijne, jubileuszowe i okolicznościowe.
       Patronat nad koncertem kolęd w Muszynie objął starosta nowosądecki Jan Golonka. Początek godz. 16.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica