DOBRE BO ZDROWE : Ile kalorii można jeść dziennie najmniej ?

DOBRE BO ZDROWE : Ile kalorii można jeść dziennie najmniej ?
Easy_Fit Looker Restaurant Catering Dietetyczny życzy widzom telewizji MTV24.TV , wszystkiego najzdrowszego w 2020 roku życzy partner "Dobre Bo Zdrowe" - www.easyfitlook.pl . Dziś zagadnienie ile kalorii można jeść dziennie najmniej ?

Podstawowe zużycie kaloryczne na podtrzymanie funkcji życiowych.
....
Jako istoty żywe posiadamy siedem wspólnych procesów życiowych: ruch, oddychanie, reakcja na bodźce, wzrost, wydalanie, rozmnażanie i odżywianie. Każdego dnia nasz organizm zużywa określoną ilość kalorii, aby te procesy mogły mieć miejsce. Dla przykładu mózg człowieka zużywa dziennie około 400 kcal. Podstawowe zużycie kaloryczne na poziomie 1000-1200 kcal ma bardzo wąskie grono osób, a są to w 99 % niskie i drobnej budowy kobiety. Oczywiście jeśli dostarczymy naszemu organizmowi 1200 kcal, a jego zapotrzebowanie będzie 1700 kcal to nasze ciało samo znajdzie sobie brakujące kalorie i to w naszym ciele, rozkładając wartościowe włókna mięśniowe ( najwartościowsze białka w naszym ciele zawierają narządy wewnętrzne tj. Serce, nerki itd) do postaci aminokwasów. Ważnym aspektem zbyt nisko kalorycznych diet, może być stale podniesiony poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu we krwi. Jeśli mamy podniesiony kortyzol we krwi, zdecydowana większość naszych zmian biochemicznych zachodzi w sposób upośledzony. I tak próba odchudzania się na diecie ze zbyt niskimi kaloriami kończy się redukcją masy mięśniowej, a nie tkanki tłuszczowej, co niesie za sobą ogólne osłabienie organizmu i efekt jojo w przyszłości.
Zachęcamy o sięgnie porad dietetycznych i nie stosowanie diet, które szkodzą, jeśli masz 100 KG wagi i nie ważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, to 1200 kcal nie może być ilością kalorii przez Ciebie spożywaną, bo to najzwyczajniej w świecie za mało...

Zapraszamy do korzystania z naszych diet, zawsze trafnie i skutecznie dobierzemy dla Was kalorie www.easyfitlook.pl
Janusz Skura - dla telewizji MTV24.TV ( 2020 )

Opracował : MTV24.TV ( 2020 )
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica