DOBRE BO ZDROWE / SMACZNEGO : Kisiel lniany z żurawiną

DOBRE BO ZDROWE / SMACZNEGO : Kisiel lniany z żurawiną
Dobre Bo Zdrowe MTV24.TV
DELIKATESY GRECKIE https://www.facebook.com/delikatesy.greckie.krakow  zapraszają widzów na "Dobre Bo Zdrowe / Smacznego" dziś deser na co dzień i od święta "Kisiel lniany z żurawiną" przepis prezentuje portal kulinarny "GARY I OGRÓD". Życzymy SMACZNEGO  https://www.facebook.com/Gary-i-Ogr%C3%B3d-100270545263115 

Nasz kulinarny dział zaprasza widzów do odwiedzenia gościnnych progów DELIKATESY GRECKIE , które zapraszają na KIERMASZ WIELKANOCNY . Smacznie , zdrowo , kolorowo prosto z GRECJI .

kisiel lniany z żurawiną


Kisiel w zależności od regionu przyrządzano w różny sposób. Kaszuby serwują kisiel z suszonych owoców, na wschodzie podaje się kisiel pitny z mąki ziemniaczanej oraz siemienia lnianego.Śląsk słynie z zupy siemieniotki.

Siemię lniane działa korzystnie na układ pokarmowy, chroni przed rakiem a żurawina pomaga w leczeniu chorób układu moczowego. Oczywiście to tylko nieliczne zalety.

Składniki na 4-6 porcji

250 g świeżej lub mrożonej żurawiny
2-3 łyżki miodu
600 ml wody
6 łyżek siemienia lnianego
1 łyżeczka cynamonu

6 łyżek siemienia gotujemy około 10 do 15 minut w wodzie(kisiel ma być gęsty). Żurawinę z miodem i cynamonem smażymy w rondelku około 5 minut.
Wszystko razem mieszamy. Gotowe.

SMACZNEGO !

Opracował: MTV24.TV 2021  www.mt24.tv
Współpraca: GARY I OGRÓD portal kulinarny https://www.facebook.com/Gary-i-Ogr%C3%B3d-100270545263115

DELIKATESY GRECKIE zapraszają widzów MTV24.TV na cykliczną rubrykę "DOBRE BO ZDROWE / SMACZNEGO". https://www.facebook.com/delikatesy.greckie.krakow 


Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica