Łemkowyna Ultra Trail 150 – malowniczym szlakiem Beskidów!

 Łemkowyna Ultra Trail 150 – malowniczym szlakiem Beskidów!
O północy z krynickiego Deptaka po raz kolejny wystartuje Łemkowyna Ultra-Trail 150. Trasa biegnie malowniczym szlakiem Beskidów aż do Komańczy w Bieszczadach. Na listach jest ponad 1800 osób!

Łemkowyna Ultra Trail to górskie biegi na 150 i 70 kilometrów, biegnące Głównym Szlakiem Beskidzkim (rejon Beskidu Niskiego) aż do Komańczy. Zawodnicy dłuższego dystansu startują nocą, z krynickiego Deptaka, natomiast krótszego, nad ranem w Chyrowej.
     Po drodze biegacze mijają opuszczone wioski, cerkwie i przydrożne łemkowskie krzyże oraz kapliczki. Biegną dziką i piękną krainą Łemków, którym bieg zawdzięcza nazwę.
Każdego roku organizatorzy wybierają październikowy weekend ze względu na to, że Beskidy w tym czasie zachwycają bogactwem barw. Stanowią też piękne tło dla zmagań biegaczy, rywalizujących o atrakcyjne nagrody, ufundowane przez markę Dare 2b.
     Łemkowyna Ultra Trail ma międzynarodowy charakter. Biegacze są nie tylko z Polski, ale także Słowacji, Czech i Rosji oraz odległych zakątków świata – Holandii, a nawet Chin. Na tegorocznych listach jest ponad 1800 osób. Szykuje się zatem kolejna rekordowa edycja. Organizator zawodów: firma Krzysztof Gajdziński KAYF

(MK)

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica