Natalia Tomasiak piąta w Pucharze Świata Skyrunning Extreme!

 Natalia Tomasiak piąta w Pucharze Świata Skyrunning Extreme!
Wczoraj, 18 września w Szkocji odbyły się zawody Glen Coe Skyline z udziałem kryniczanki Natalii Tomasiak, dotychczasowej liderki klasyfikacji Pucharu Świata Skyrunning Extreme. Zawodnicy mieli do pokonania 55 km i 4.800 metrów pod górę.

Po znakomitych startach w Tromso Skyrace (Norwegia) oraz Kima Trofeo (Włochy) Natalia Tomasiak została liderką Pucharu Świata Skyrunning Extreme. Niedzielne zawody Glen Coe Skyrace w Szkocji zakończyły cykl tych zawodów.
    Po zawodach na facebooku pojawiła się informacja- „Trwa akcja regeneracja...:) Natalia ma do przekazania tylko jedną wiadomość - ŻYJE:). Bardzo ciężki bieg, zdecydowanie najcięższy z całej serii, ale mamy to - udało się wywalczyć 7 miejsce dzisiaj i 5 w całym cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme. Kolejną zawodniczkę - Katie Boden, Natalia wyprzedziła w klasyfikacji generalnej o 0,8 pkt”.
    25 września Natalia Tomasiak poprowadzi wycieczkę biegową w okolicach Jaworzyny Krynickiej (Runek, Wierchomla - ok. 20 km). Będzie okazja zapytać ją o wiele aspektów biegania po górach - trening, odżywianie, regenerację, sprzęt. Początek, godz. 10., dolna stację Kolei Gondolowej na Jaworzynę
Skyrunning jest ekstremalną formą biegów wysokogórskich. Zawodnicy często wbiegają na wysokości powyżej 2000 m.n.p.m., nawet 30 proc. nachyleniu.
 
(MK) fot. UM Krynica – Zdrój. 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: facebook, UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica