Kryniczanki Mistrzyniami Powiatu w koszykówce!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju zdobył Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w koszykówce dziewcząt szkół średnich. Turniej odbył się w hali sportowej zwycięskiej drużyny.

Żeńska drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju zdobyła Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w koszykówce szkół średnich. Najlepszą zawodniczkę turnieju została Adrianna Bulanda ( ZSP Krynica – Zdrój). Kryniczanki – oprócz mistrzostwa - uzyskały też awans na zawody rejonowe, które zostaną rozegrane 12 lutego 2016 w Nowym Sączu.
  Drugie miejsce zajęły zawodniczki ze starosądeckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a trzecie - z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. W sumie w zawodach uczestniczyło pięć drużyn, które zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami.
  Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Adamczyk, Faustyna Broda, Karolina Bulanda, Paulina Ciepielas, Jolanta Górczyk, Karolina Kosztyła, Anna Lorens, Klaudia Plata, Dominika Sopata, Adrianna Bulanda, Klaudia Stachura, Danuta Świętek.

Małgorzata Kareńska fot. materiały Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowosadeckiego