Marszałek Sowa i Olimpijka z Londynu Matylda Szlęzak w biegu na milę.

Marszałek Sowa i Olimpijka z Londynu Matylda Szlęzak w biegu na milę.
Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa, który wcześniej wręczał nagrody dla zwycięzców w Biegu Małopolski, przebiegł Krynicką Milę. W tej konkurencji w kategorii kobiet wystartowała również lekkoatletka Matylda Szlęzak, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012. 
 
Krynicka Mila to bieg na dystansie 1609 metrów. Do finałowego startu kwalifikuje się 30 zawodniczek i zawodników w dwóch kategoriach: do 35 roku życia i powyżej. - "Nie miałem problemu z wyborem. Przyjeżdżam o 14. – Bieg Małopolski. Niestety z uwagi na wiek się nie zakwalifikowałem. Przyszło mi pokonać dystans o kilometr dłuższy. Każda kolejna setka – to dla mnie ogromne wyznanie. – mówił przed startem Marszałek Marek Sowa. Natomiast dla olimpijki z Londynu Matyldy Szlęzak, Krynicka Mila stanowiła rozgrzewkę przed sobotnią Życiową Dziesiątka. W biegach eliminacyjnych na 1 Milę zajęła pierwsze miejsce. 
******
24 - letnia Matylda Szlęzak urodziła się w Rzeszowie. Jest lekkoatletką specjalizująca się w biegach długich, zwłaszcza na 3000 metrów z przeszkodami. Trenować zaczęła dziesięć lat temu. Była zawodniczką Resovii, a - po rozpoczęciu studiów na krakowskiej AWF przeszła do AZS-u. Jest medalistką Mistrzostw Polski seniorów. W dorobku ma dwa srebrne medale (Zamość 2011 – bieg przełajowy i Bielsko - Biała 2012 – bieg na 3000 metrów z przeszkodami). W 2012 zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw kraju w biegu na 3000 metrów. Stawała na podium juniorskich mistrzostw kraju oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Małgorzata Kareńska fot. aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica