Nowa trasa narciarstwa biegowego na stokach Parkowej.

Nowa trasa narciarstwa biegowego na stokach Parkowej.
W Krynicy otwarto (28 stycznia) nową trasę narciarstwa biegowego z Góry Parkowej do Tylicza. Liczy ona 14 km i jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych narciarzy. Inaugurację rozpoczął rajd kilkudziesięciu osób.

Włodarz uzdrowiska wyznał, że buty do narciarstwa biegowego włożył po raz pierwszy od kilkunastu lat. Częściej uprawia bowiem narciarstwo alpejskie. Biegi narciarskie są zdrową i szeroko dostępną formą ruchu. Stworzenie tras narciarstwa biegowego jest dla gminy Krynica - Zdrój uzupełnieniem jej oferty zimowej. Nowa trasa posiada liczne piękne górzyste tarasy widokowe, na panoramę Krynicy, a po przejściu góry Szalone, na - Tylicz. Będzie służyć narciarzom i turystom przez cały rok. Zimą do uprawiania narciarstwa biegowego, a od wiosny do jesieni - kolarstwa górskiego, nordic walking oraz wędrówek pieszych.
     W sobotę dodatkowe atrakcje przygotowano również dla najmłodszych. W programie imprezy znalazły się „Bieg Kubusia” czyli zawody narciarskie dla najmłodszych (3 - 7 lat) oraz zabawy w Parku Kubusia. Rozegrano je w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie, współorganizatora otwarcia trasy.
 
(MK) & Andrzej Gulewicz
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica