Od Nutella Mini Tour - do Tour de Pologne.

Od Nutella Mini Tour  - do Tour de Pologne.
Od Nutella Mini Tour de Pologne zaczynał swoją karierę Michał Kwiatkowski! Nagrodą dla najmłodszych zawodników jest zwycięskie podium. Tak było i we czwartek, 14 lipca w Nowym Sączu!
 
Michał Kwiatkowski, zanim w 2014 roku został Mistrzem Świata, jako dziecko startował w Nutella Mini Tour De Pologne - „Dla mnie ten start był bardzo ważny. Start sezonu. To był stres nie mniejszy niż teraz przed Mistrzostwami Świata. Zawsze chciałem wypaść jak najlepiej”. – wspomina kolarz. W klasyfikacji drużynowej, w grupie młodziczek w Nowym Sączu zwyciężyła Akademia Copernicus Michała Kwiatkowskiego, a w gronie młodzików - Klub Kolarski Żory Fuji.
     Celem wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne jest promocja aktywnych form spędzania czasu jako elementu składowego prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Zawody dla najmłodszych mają otwartą formułę i przeznaczone są dla dzieci od 8 do 12 lat. Są wzbogacone o rywalizację o Puchar Młodzików, w której startują zawodnicy w wieku 13 - 14 lat - "Taki podział ma pozwolić małym fanom dwóch kółek na w pełni bezpieczną zabawę. Natomiast dla młodzików jest to szansa na pokazanie umiejętności sportowych zdobytych w klubach kolarskich". – wyjaśniają organizatorzy Nutella Mini Tour de Pologne tj. Lang Team. – "Serce rośnie, kiedy widzimy rzesze młodych Sądeczan, którzy jeżdżą na rowerach, a dzisiaj dali pokaz swoich możliwości. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom Nutella Tour de Pologne, tych wspaniałych wyników i tego sukcesu – mówił Wojciech Piech, wice prezydent Nowego Sacza. – Nie ma większej sportowej imprezy w Polsce, dlatego to dobrze, że Nowy Sącz zaczyna się kojarzyć z Tour de Pologne". Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

(MK) fot. aut. 

 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica