Zainaugurowano Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu.

Zainaugurowano Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu.
Dzisiaj (18 września) uroczyście zainaugurowano Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów WAKO w Kickboxingu. Ceremonia odbyła się w krynickiej hali MOSiR. Zawodników, sędziów i kibiców powitał m.in. Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy – Zdroju.

-"Dzisiejsze (17 września) wyniki były zmienne. Np. Robert Soboń został zdyskwalifikowany za zbyt mocny kontakt, zaś Ola Tokarczyk - prowadząc w swojej walce dostała krwotoku z nosa. Niestety, nie udało się go zatamować w minutę i przegrała. Był to dla niej szczególny występ, gdyż przed własną krynicką publicznością, w obecności rodziców i znajomych. – mówi trener Ewa Bulanda. – „Lucjan Wiśniewski uległ Węgrowi, z którym wcześniej wygrywał. Dwa pojedynki przegrał Adrian Szymanowski. Natomiast miłą niespodziankę sprawił Adrian Materna z Knurowa, który w wadze 47 kg odniósł zwycięstwo w formule kick light. Blisko miejsca na podium jest też np. Karolina Nowak z Krakowa w wadze 55 kg w light contact." - podsumowała pierwszy dzień występów reprezentantów Polski w kickboxingu trenerka (kadeci light contact, kick light).
     We wczorajszej rywalizacji Polacy wygrywali walki półfinałowe zapewniając sobie medale w turnieju. Zawody potrwają do soboty (21 września). Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Europy w Kickboxingu objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.

Małgorzata Kareńska.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica