28.listopada premiera nowej płyty Grzegorza Turnaua poleca MTV24.TV

28.listopada premiera nowej płyty  Grzegorza Turnaua  poleca  MTV24.TV
Grzegorz Turnau w MTV24.TV
"7 widoków w drodze do Krakowa" - nowa płyta Grzegorza Turnaua która ukaże się 28 listopada to cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w.

Singlem zapowiadającym całość jest kompozycja "Ledwie chwila", której można posłuchać tutaj:

http://youtu.be/R064ii-X3uI

i tutaj : https://soundcloud.com/grzegorzturnau/ledwie-chwila-offical-singiel

Na płycie zostało nagranych trzynaście utworów. Autorem większości tekstów jest poeta Bronisław Maj, ale jest też wiersz Horacego w przekładzie Zygmunta Kubiaka i zwanego Horacym północy - Macieja Sarbiewskiego, a także jeden tekst Grzegorza Turnaua. Turnau jest również autorem wszystkich kompozycji, aranżacji i producentem albumu.

"Teksty Maja sprawiają, że błaha z pozoru historyjka malarsko-muzyczna zyskała drugie dno: jest próbą refleksji nad więzią z poprzednimi pokoleniami i niepozbawioną czarnego humoru suitą podróżną "- mówi Turnau i dodaje: "Jak mawia Bronek Maj, nie mam już 46 lat, więc mogę sobie pozwolić na takie melancholie."

"To nie jest płyta o Krakowie - zaznacza artysta. - Kraków istnieje tu jako miejsce, do którego nigdy się nie dociera, pełni trochę rolę utraconego raju, a może nierealnej, akradyjskiej krainy, ku której można jedynie dążyć. To są widoki w drodze do Krakowa, a nie widoki z Krakowem w tle." (PAP)

Grzegorz Turnau (1967) pianista, wokalista, kompozytor i aranżer pisze i wykonuje piosenki od ponad trzydziestu, a nagrywa je od ponad dwudziestu lat. Ukazało się piętnaście solowych albumów z jego muzyką pisaną do wierszy różnych autorów, a także do jego własnych tekstów.

Jest także autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i filmów. Otrzymał dziewięć "Fryderyków" - nagród polskiej fonografii. Artysta prowadzi bardzo intensywną działalność koncertową, występując solowo, w duetach, składach kameralnych i z własnym zespołem.

Premiera płyty "7 widoków w drodze do Krakowa" 28 listopada. Zaplanowana jest też trasa koncertowa w filharmoniach i dużych salach koncertowych. " (PAP)

Wydawca płyty , materiał  : MYSTIC PRODUCTION
Płytę poleca:  MTV24.TV
Opracował  : MUsic Media Press dla  MTV24.TV

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica