Polska powraca na Eurowizję 2014 w TVP w 2014 roku !

Polska powraca na Eurowizję 2014   w  TVP  w  2014 roku !
Polska powraca na Festival w 2014 roku ,poleca Małopolskie.TV
Polska powraca na Eurowizję 2014

Na taką informację czekali liczni fani Eurowizji, którzy od pewnego czasu alarmowali, że TVP wciąż nie podjęła decyzji. Nasza nieobecność w 2012 roku związana była z zaangażowaniem telewizji przy transmisjach Euro 2012 rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. W tym roku również TVP nie zdecydowała się wystawić swojego reprezentant do Konkursu Eurowizji.

"W przyszłym roku minie dwadzieścia lat od debiutu polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Była to Edyta Górniak, która wówczas zajęła drugie miejsce w konkursie odbywającym się w Dublinie, w Irlandii. Zaśpiewała piosenkę 'To nie ja' ('Once in a Lifetime') z muzyką Stanisława Syrewicza, do słów Jacka Cygana" - czytamy na oficjalnej stronie TVP.


Szczegóły dotyczące wyboru polskiego reprezentanta widzowie poznają w styczniu 2014 r., natomiast nazwisko wykonawcy podczas konkursu zostanie ogłoszone do końca lutego 2014 r. Finał Eurowizji zostanie pokazany na antenie Jedynki 10 maja 2014 r.

Najlepszym wynikiem Polski na Eurowizji jest wspomniany występ Edyty Górniak w 1993 roku w Irlandii. W kolejnych latach propozycje Polski przepadały z kretesem. Ostatnim zauważalnym sukcesem Polski na Eurowizji był występ zespołu Ich Troje w 2003 r., który po kilkutygodniowej kampanii promocyjnej w kilku krajach europejskich wywalczył podczas konkursu siódme miejsce.


Poleca  MAŁOPOLSKIE.TV
Materiał  : TVP  & INTERIA PLKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica