Karpacki Oddział Straży Granicznej – powrócił do Nowego Sącza !

 Karpacki Oddział Straży Granicznej – powrócił do Nowego Sącza !
Z okazji 25. lecia utworzenia Straży Granicznej w Nowym Sączu odbyły się uroczystości jubileuszowe z udziałem m.in. Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Szef MSWiA rozporządzaniem przywrócił funkcjonowanie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Dziś, 16 maja przypada 25. rocznica utworzenia Straży Granicznej. Z tej okazji w Nowym Sączu odbyły się uroczystości jubileuszowe z udziałem m.in. Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także władz miasta, powiatu oraz parlamentarzystów - „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze Straży Granicznej od 25 lat nieprzerwanie czuwacie nad bezpieczeństwem państwa chroniąc jego granice” – mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. - To na Straży Granicznej spoczywa trudne zadanie ochrony granic Polski i Unii Europejskiej. To wy zwalczacie przemyt ludzi i towarów, naruszające naszą suwerenność terytorialną -
    Minister zaznaczył, że jego obowiązkiem jest stworzenie warunków, w których funkcjonariusze Straży Granicznej będą najskuteczniej wykonywać powierzone im zadania. - To jest celem zainicjowanego przeze mnie programu modernizacji służb mundurowanych na lata 2017-2020. Rozbudowa infrastruktury i zakup nowego sprzętu ułatwią pracę straży granicznej oraz zwiększą bezpieczeństwo Polski”.
   Podczas obchodów szef MSWiA poinformował o przywróceniu Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zlikwidowanego 31 grudnia 2013 roku. Na stanowisko Komendanta Oddziału powołał ppłk Stanisława Laciudę. Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Kulminacyjnym punktem uroczystości była defilada i pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej i Pododdziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) SG.
    Organizatorem centralnych obchodów jubileuszu jest Karpacki Ośrodek Wsparcia SG w Nowym Sączu im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, przy współudziale Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica