„Przystanek Historia” – Kraków, 23 lutego 2017 r.

"Przystanek Historia" – Kraków, 23 lutego 2017 r.
Oddziałał Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na Krakowski uroczyste otwarcie Centrum Edukacyjnego IPN Przystanek Historia z udziałem prezesa IPN dra Jarosława Szarka. Inauguracja działalności Centrum odbędzie się 23 lutego br. o godzinie 14.00 w siedzibie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN przy ul. Dunajewskiego 8 (na rogu z ul. Garbarską).

Celem placówki będzie popularyzacja wiedzy o historii najnowszej oraz edukacja historyczna. Co miesiąc zaprezentowane zostaną nowe wystawy, odbywać się będą spotkania z autorami i bohaterami publikacji historycznych, konferencje naukowe i debaty. Stałym punktem programu będą pokazy filmowe, seminaria popularnonaukowe dla uczniów, studentów i nauczycieli. Na „Przystanek” przenosi się również z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Krakowska Loża Historii Współczesnej. W Centrum znajdzie się także czytelnia oraz księgarnia.

Krakowski Przystanek Historia rozpocznie działalność prezentacją pierwszego – po pięcioletniej przerwie – numeru „Biuletynu IPN”, będącego, wbrew skromnemu tytułowi, ważnym periodykiem historycznym, nim zaprzestano jego wydawania po tragicznej śmierci ówczesnego prezesa IPN Janusza Kurtyki.

„Biuletyn IPN” powraca w nowej szacie edytorskiej, przynosząc bogatą i zróżnicowaną pod względem tematycznym i redakcyjnym zawartość. W premierowym numerze znajdują się m.in. artykuły o tzw. zbiorze zastrzeżonym IPN, w tym o dokumentach wywiadu PRL w Rzymie, fragmenty nieznanego do tej pory pamiętnika babci „Inki”, dzieje wojen skawińskiej rodziny Majdzików z komuną, eseje, świadectwa, komentarze, recenzje.
W prezentacji nowego oblicza pisma udział wezmą autorzy oraz członkowie kolegium redakcyjnego „Biuletynu IPN”, w tym redaktor naczelny Jan M. Ruman.

MTV 24
Źródło : Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica