Adam kochał góry i w nich zginął. Dziś jego pogrzeb.

Adam kochał góry i w nich zginął. Dziś jego pogrzeb.
Kochał góry i dla nich oddał życie. Dzisiaj (12 października) rodzina, przyjaciele i mieszkańcy Tęgoborza pożegnają 17. letniego Adama Koncewicza, który zginął tragicznie w Pieninach.  

Poszukiwania 17. letniego Adama Koncewicza, ucznia 1 LO z Nowego Sącza rozpoczęły się 29 września. 1 października nastolatek widziany był  w Krościenku nad Dunajcem. Wszystko wskazywało na to, że wyszedł w góry. W poszukiwania zaangażowani byli ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR, policja, pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego oraz rodzina. Po kilku dniach, 6 października ok. 11. 40 został odnaleziony pod ścianami Sokolicy (747 m n.p.m). Niestety nie przeżył upadku z wysokości i zmarł w skutek odniesionych obrażeń. „Adama zawsze ciągnęło w góry. Wtedy nie potrzebował towarzystwa, najbardziej lubił być sam na sam z przyrodą. Dlatego 29 września wyruszył samotnie na szlak. Niestety tragiczny wypadek sprawił, że Adam już z tej wyprawy nie wrócił. Ufamy, że Adam jest już w ramionach Boga Ojca w Niebie. Ciało naszego syna spocznie na cmentarzu w Tęgoborzu, po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 14.30” – piszą na Facebooku bliscy Adama. 
*****
Sokolica (747 m) to  szczyt w pn.-wsch. części Pienin Środkowych (Pieninkach).  Od sąsiedniego, leżącego w tej samej grani Czertezika oddziela ją przełęcz Sosnów

  (MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica