Danuta Szaflarska spocznie na warszawskich Powązkach.

Danuta Szaflarska spocznie na warszawskich Powązkach.
Uroczystości pogrzebowe zmarłej 19 lutego Danuty Szaflarskiej (ur. w 1915 roku w Kosarzyskach Gmina Piwniczna – Zdrój) odbędą się we wtorek, 28 lutego o godzinie 13.  w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.
 
Jak informuje na swojej stronie internetowej TR Warszawa uroczystości pogrzebowe zmarłej 19 lutego w wieku 102 lat aktorki Danuty Szaflarskiej odbędą się we wtorek, 28 lutego o godz. 13 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3. Artystka spocznie w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach Wojskowych. Od dzisiaj, wystawiona jest księga kondolencyjna. Wpisy można umieszczać w Pałacu Ślubów przy warszawskim pl. Zamkowym 5, w godzinach 9 -18 (27 lutego) i od 8 - 16 (28 lutego).
     Koordynatorem uroczystości pogrzebowych jest TR Warszawa, z którym Danuta Szaflarska była związana od 2010 roku, przy wsparciu Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zamiast składania kwiatów jest prośba organizatorów o symboliczną ofiarę na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, mieszczącego się przy ul. Agatowej 10 w Warszawie.
 
(MK). fot. autorki. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: strona TR Warszawa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica