Debatowano o kluczowych przedsięwzięciach Subregionu Sądeckiego.

Debatowano o kluczowych przedsięwzięciach Subregionu Sądeckiego.
W Starostwie Powiatowym 14 pażdziernika (poniedziałek) odbyły się konsultacje, które dotyczyły opracowania wspólnej koncepcji przedsięwzięć kluczowych do realizacji w ramach Subregionu Sądeckiego.

W dyskusji uczestniczyli: Prezydent Nowego Sacza Ryszard Nowak, a także posłowie, starostowie, radni powiatowi i wojewódzcy oraz wójtowie i burmistrzowie. - „Do najważniejszych zadań należy budowa szlaków wielofunkcyjnych, łączących subregion sądecki. Byłyby to szlaki zarówno do jazdy na nartach biegowych, czy przygotowane pod psie zaprzęgi, z pełną infrastrukturą wokół szlaków. Wstępny szacunkowy koszt takiego przedsięwzięcia to 170 milionów złotych. Ponadto budowa dróg łączących uzdrowiska i miejsca aspirujące do miana uzdrowisk - 240 milionów złotych, budowa strefy aktywności gospodarczej i zagospodarowanie turystyczne brzegów Jeziora Rożnowskiego”– podkreślała Monika Bochenek, dyrektor Powiatowego Centrum Funduszy Europejskich. - „Jeśli wszystkie samorządy i podmioty wspólnie zaakceptują wszystkie przedsięwzięcia, to zostaną one zatwierdzone przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Taką mamy obietnicę z województwa” dodała.
    Spotkanie w starostwie stało się okazją do zaprezentowania przedsięwzięć rekomendowanych do realizacji w subregionie w ramach środków "Subregionalnego Programu Rozwoju na lata 2014-2020". Kontynuacją konsultacji będą spotkania robocze.

Małgorzata Kareńska fot. UM Nowy Sacz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica