Do puszek WOŚP trafiło około 19 tysięcy złotych.

Do puszek WOŚP trafiło około 19 tysięcy złotych.
Po raz jedenasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Krynicy - Zdroju. Do 20 puszek wolontariuszy trafiło ok. 19 tys. zł. W całym kraju do tej pory zebrano niemal 40 mln. złotych. (całkowita suma będzie policzona do marca).

Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt do szpitali dziecięcych, ale w 21. Finale WOŚP Jurek Owsiak wprowadził pewną nowość. Część zebranej kwoty trafi na pomoc seniorom.- „Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła" - widnieje w komunikacie WOŚP.
    Przez 10 lat w Krynicy zebrano ponad 200 tyś złotych, w ubiegłym roku - ponad 27 tysięcy. Od samego początku w zbiórkę pieniędzy zaangażowani m.in. są pedagodzy oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum im. J. Dietla, do których dołączyli wolontariusze z ZSP. W tym roku młodych ludzi spotkać było można krążących w trzyosobowych grupach po ulicach, w okolicach kościołów i wyciągów narciarskich, na deptaku oraz w Pijalni Głównej z puszkami oznaczonymi czerwonymi serduszkami. Nad ich bezpieczeństwem czuwali strażnicy miejscy i policjanci. Działający jedenasty rok sztab znajdował się w krynickim gimnazjum i był kierowany przez dyrektor Agatę Król-Mirek i zastępcę Ewę Talandę, którym pomagały: Renata Gniewek, Magdalena Manes, Renata Bukowska.
  Finał WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale także koncerty i światełka do nieba. W części popołudniowej wystąpiły formacje taneczne dzieci i młodzieży „Funky Dolls”, „Butterfly Crew”, „Studio Legal”, „Let`s Dance”, „Rytmiks” oraz wokaliści ze Studia Piosenki oraz Jagoda Barciszewska.

Tekst i foto Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica