Dzień Osób Niepełnosprawnych okazją do podsumowań i refleksji.

Dzień Osób Niepełnosprawnych okazją do podsumowań i refleksji.
3 grudnia (sobota) obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez ONZ niemal dwadzieścia lat temu. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na konieczność integracji tej grupy ludzi z resztą społeczeństwa. 

Uroczystości, na które zaprosiło Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań”, odbyły się w Pijalni Głównej. Spotkanie stało się doskonałą okazją do propagowania wiedzy na temat niepełnosprawności, a także podsumowań i refleksji. - „Przypominam sobie trudne początki stowarzyszenia, które próbowało stworzyć warunki programowe i lokalowe dla osób niepełnosprawnych. Nadszedł jednak czas, gdy zdeterminowanemu gronu ludzi udało się pokonać wszelkie bariery administracyjne. Dzięki temu powstał nowoczesny obiekt, w którym znalazły miejsce m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy i Niepubliczne Przedszkole Integracyjne. - powiedział burmistrz Dariusz Reśko. Przy okazji podkreślił on ważną rolę marszałka Stanisława Sorysa, który - w okresie budowy ośrodka - będąc wice wojewodą - pomógł w zdobyciu środków finansowych (ok. 600 tyś złotych).
   W części artystycznej „Krynica Bez Barier” wystąpiły przedszkolaki, grupa teatralna z nowosądeckiego Zespołu Szkół Budowlanych, a także wychowankowie ŚDS. Koncertowi towarzyszyła sprzedaż wyrobów rękodzielniczych, które podczas zajęć terapeutycznych wykonały osoby niepełnosprawne.
    Organizatorami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych były: Urząd Miasta i Centrum Kultury w Krynicy Zdroju, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań”, zaś patronat medialny objęła m.in. TV Krynica.
 
Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica