Gimnazjaliści zebrali żywność o wartości 4 tyś. złotych.

Gimnazjaliści zebrali żywność o wartości 4 tyś. złotych.
„Serce - Sercu”. Pod tą nazwą młodzież krynickiego Publicznego Gimnazjum im. dra J. Dietla zbierała żywność dla najbardziej potrzebujących. Akcję charytatywną przeprowadzono w dnaich 16 -  21 grudnia,  w sieciach handlowych „Centrum” i „Biedronki”. 

Klienci widząc zaszczytny cel, mający służyć starszym samotnym osobom, najuboższym i rodzinom wielodzietnym przez cały weekend wrzucali do specjalnie oznakowanych koszy produkty żywnościowe. Wolontariusze kilka razy dziennie odbierali produkty i przewozili do sztabu w gimnazjum.
    W ciągu trzech dni młodzież zebrała żywność o wartości ponad 4 tysięcy złotych, z których utworzono 50 świątecznych paczek świątecznych. Część zebranych produktów przekazano krynickiemu Caritasowi. 20 i 21 grudnia paczki żywnościowe wraz z życzeniami świątecznymi rozwieziono do domów na terenie całej gminy.
   Dzięki inicjatywie radnej i dyrektor Agaty - Król Mirek oraz zaszczytnym działaniom młodzieży czyjeś święta okażą się szczęśliwsze. Uczniowie i nauczyciele z całego serca dziękują mieszkańcom Krynicy oraz kuracjuszom za włączenie się do akcji.

A. Gulewicz. foto Gimnazjum


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2011-12-30 15:24:26 - wiecha ip:87.123.12.134
brawo dla mlodziezy ale dlaczego dzielic sie z caritasem oni maja swoj fundusz wszystko psim swedem
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica